Porady i Sztuczki

Jak  sani toi i qemia glas & plexy poradziły sobie z kabiną prysznicową??


Tabletki do czyszczenia ekspresów – Gastro Cafe-tab

Specjalistyczny preparat czyszczący w postaci tabletki do wykorzystania przy czyszczeniu ekspresów do kawy, posiadających automatyczny system mielenia i dozowania. Skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia i naleciałości powstające w procesie mielenia i parzenia kawy. Systematyczne używanie preparatu przedłuża żywotność automatów i poprawia jakość serwowanej kawy w zakresie aromatu i smaku. Tabletki Idealnie sprawdzają się w ekspersach typu WMF oraz wielu innych. Zaletą produktu jest jego wielkość która pozwala na przetrzymyzanie małego pojemniczka z tabletkami w dowolnym miejscu, nie zabierając panstwu miejsca w domu czy pracy. Producenci oraz serwisanci ekspresów do kawy rekomendują tabletki GASTRO CAFE-TAB jako jeden z topowych produktów na rynku do czyszczenia ekspesów. Łatwość w użyciu i skuteczność naszego środka jest najlepszym dowodem na to dlaczego jet do jeden z flagowych produktów naszej marki zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu i zakupu małego opakowania na próbę.

 


 

Jakie wyzwanie postawi czajnik naszemu Calco Profesional ??

Calco Profesional to środek do czyszczenia wszelkiego rodzaju urządzeń działających z wysoką temperaturą wody. Swoje zastosowanie znajduje przy czyszczeniu wyżej przedstawionych czajników elektrycznych, czajników do kuchenek gazowych, zmywarek czy ekspresów do kawy.


środki Czystości w gastronomii – podstawą sukcesu

Absolutna czystość w gastronomii, utrzymywanie wysokich standardów higienicznych w miejscach, gdzie przechowywana i przygotowywana jest żywność, to podstawa sukcesu każdej restauracji. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się odpady spożywcze, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż pojawią się problemy z utrzymaniem czystości. Jak temu zapobiec?

Problem utrzymania czystości w zakładach gastronomicznych jest bardzo złożony z uwagi na różnorodność występujących zabrudzeń oraz ogromne znaczenie czystości mikrobiologicznej. Profilaktyka zatruć miała kiedyś mniejsze znaczenie, ponieważ koszty leczenia w przypadku zatruć były pokrywane przez społeczną służbę zdrowia. Obecnie koszty te ponosi zakład gastronomiczny, w którym nastąpiło zatrucie.

W związku z nową sytuacją odpowiedzialność za czystość zakładu nabiera wymiaru również materialnego. Prowadzący działalność gastronomiczną inaczej patrzą tym samym na kontrolerów Sanepid-u. Obecnie coraz częściej są oni traktowani jako doradcy, którzy pomagają zorganizować pracę w zakładzie w sposób bezpieczny i nie zagrażający zdrowiu konsumentów. Trzeba też uwzględnić fakt, że w gastronomii podejmuje pracę coraz więcej osób, które wcześniej nie miały z nią do czynienia. Tym bardziej nie znają one zagrożeń wynikających ze zbiorowego żywienia.

Ręczne mycie naczyń nie zapewnia czystości mikrobiologicznej. Wymazy pobrane z naczyń mytych w zmywarce z odpowiednią chemią wykazują 0 bakterii/cm3 (norma dopuszcza 100 bakterii/cm3). Naczynia myte ręcznie zawsze wykazują przekroczenie normy, niekiedy do kilku tysięcy bakterii na cm3. W przypadku nalania do takich naczyń potraw (np. galaretki), po kilku godzinach rozwój bakterii nastąpi błyskawicznie.

Zapraszamy srawdzić środki czystości w działe Gastronomia aby zapoznać się ze sprecyzowaną ofertę dla punktów gastronomicznych.


JAk Dbać o meble skórzane?- Wiele czasu poświęciliśmy by móc należycie zadbać o twoje tapicerki skórzane.

Przez lata pracy dla segmentu usług czyszczenia tapicerek materiałowych zauważyliśmy, że wielu naszych klientów ma problem, w jaki sposób skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń z mebli skórzanych. Niewiele wiedząc na ten temat, postanowiliśmy go zgłębić. W trakcie intensywnego zdobywania wiedzy okazało się, że pielęgnacja popularnym szarym mydłem ma jedną podstawową wadę: wymaga użycia wody, która wysusza skórę. Z kolei zastosowanie powszechnie dostępnych w sklepach środków powoduje, że efekt czyszczenia znacznie odbiega od profesjonalnego przeprowadzenia tego typu usługi. Po długich rozmowach z innymi podmiotami w branży  i analizie dostępnych rozwiązań na rynku, przygotowaliśmy profesjonalny środkek czyszcząco-konserwujący do mebli skórzanych. Mając na uwadze korzyść naszych klientów, zdecydowaliśmy się powiększyć zasób produktów o środek do czyszczenia i konserwacji tego typu mebli.


Porządek w domu jest ważny.

Istnieje powiedzenie które mówi to, że człowieka można poznać po tym jaki porządek ma w swoim domu. Drugim popularnym powiedzeniem jest to, iż w życiu osobistym i zawodowym mamy takie porządek jak u siebie w domu. Okazuje się że często jest to prawda.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której praca polega na organizowaniu własnego, bądź czyjegokolwiek czasu pracy. Nie posiadając nawyków organizacyjnych możemy wprowadzić do tego czasu takim sam bałagan jaki mamy w domu.

To samo dzieje się w przypadku życia prywatnego, w momencie gdy idziemy na randkę w niewyprasowanej koszuli a co gorsza wracamy z tej randki z partnerem lub partnerką i mamy brudno, musimy się wstydzić. Aby nasze życie było odpowiednio uporządkowane musimy zacząć od najbliższego otoczenia. Dla usprawnienia tych czynności stworzyliśmy specjalnie do Państwa profesjonalne środki czystości, dzięki którym sprzątanie stanie się nie tylko obowiązkiem ale także przyjemnością.


MYCIE SZKŁA W ZMYWARKACH – GASTRO LAVO GLAS

Kolejna dawka ciekawych i przydatnych informacji o naszym produkcie przygotowanym głównie dla lokali gastronomicznych w całym kraju.

GASTRO LAVO GLAS – produkt niezwykle wydajny i skuteczny w zastosowaniu. Jeden z ulubionych środków naszych klientów, którzy przede wszystkim stawiają na wysoką jakość produktów w swoich lokalach. Zaskakująco efektywnie usuwa osady ze szkła po kawach, herbatach jak i innych napojach.

Produkt nie zawiera chloru, a mimo to pozostawia nieskazitelnie czyste szkło, kieliszki i talerze. Na pewno nie chcieli by państwo zobaczyć niedomytych szklanek czy kieliszków w restauracji – dla nas też by był to koszmar. Zapewniamy więc państwa że z naszym produktem na pewno to wam nie grozi.


Czysta kuchenka z Professional Oven

Pewnie większość z was, ma spory problemów z wyczyszczeniem kuchenki po świętach, nowym roku czy innych świętach rodzinnych.

Na szczęście jest PROFESSIONAL OVEN środek stosowany przez profesjonalistów w dziedzinach gastronomi i hotelarstwie. Dzięki swojej skuteczności jest to preparat który cieszy się dużym zainteresowaniem.

Środek doskonale sprawdza się w domu jak i w gastronomi, skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia powstałe w kominkach, kuchenkach, piecykach jak i kuchenkach mikrofalowych. Rozpuszcza przypalone resztki jedzenia przyschnięte do urządzeń.


 

Czysta łazienka i toaleta z preparatem Sani Toi

Wysoce skuteczny preparat usuwający zabrudzenia sanitarne – szczególnie urynę, rdzę i kamień. Polecany do mycia muszli toaletowych, pisuarów, umywalek, brodzików, wanien, pryszniców, armatury, podłóg ceramicznych i elementów łazienkowych z tworzyw sztucznych.

Polecany również do czyszczenia wyposażenia ze stali, miedzi, mosiądzu i aluminium oraz wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych. Zawiera kwasek cytrynowy i związki powierzchniowo czynne ulegające  biodegradacji.

Jest to środek uwielbiany przez profesjonalistów, jak i osoby które korzystają z niego w domu. Dzięki swojej wyjątkowej szybkości ułatwia sprzątanie w łazienkach czy toaletach. Wszystkie osoby zainteresowane tym produktem zapraszamy do sklepu: Sani Toi


 

Jak zorganizować sprzątanie w domu?

Kiedy pomyślisz o sprzątaniu od razu gorzej się czujesz? Wydaje ci się, że musisz kupi mnóstwo produktów, aby twoje mieszkanie lśniło czystością. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które przydadzą przy wyborze tego, co naprawdę będzie potrzebne do generalnego sprzątania.

 

1 Ścierki
Najodpowiedniejsze do odkurzania i polerowania podłóg są ścierki wełniane lub z innego, miękkiego materiału, który się nie mechaci. Do mycia podłóg możesz używać szmat bawełnianych z materiału o fakturze kratkowanej lub bardzo praktycznego mopa.

Do odkurzania najlepiej nadają się ściereczki z miękkiej flaneli, ale ponieważ obecnie trudno dostępna jest prawdziwa flanela możesz ją zastąpić sztucznym zamszem. Do luster i szyb, podobnie jak do polerowania sreber, używaj specjalnych ściereczek.

Ścierki wystarczą ci na dłużej, jeśli będziesz ich używać zawsze do tego samego rodzaju pracy.

2 Miotły

W domu zawsze przyda się jedna duża miotła, oraz przynajmniej jedna mała miotełka wraz z szufelką. Na rynku dostępna jest obecnie bardzo szeroka oferta produktów drewnianych, plastikowych lub wykonanych z lekkiego, koloryzowanego metalu.

Do zamiatania podłóg w pokojach najodpowiedniejsza będzie szczotka o miękkim włosiu, najlepiej, jeśli będzie je miała ścięte pod kątem, co umożliwi sprzątanie nawet najtrudniej dostępnych narożników. Spotyka się również szczotki zabezpieczone materiałem, który zapobiega obijaniu mebli.

Miotły brzozowe, podobnie jak te o włosiu metalizowanym, nadają się przede wszystkim do używania poza domem.

Doskonałym produktem do usuwania pajęczyn jest owalna miotła z włosiem z włókien syntetycznych, osadzonej na kiju o regulowanej długości.

 

3 Ściereczki z mikrofibry

Do ścierania kurzu z płaskich powierzchni mebli świetnie nadają się dostępne w marketach i sklepach gospodarczych ściereczki z mikrofibry. Do odkurzania trudniej dostępnych powierzchni najlepsza będzie specjalna miotełka, jeśli to możliwe, wybierz taką, która została nasączona preparatem zatrzymującym kurz. Do usunięcia kurzu ze zdobionych ram obrazów czy różnych bibelotów używaj malarskiego pędzla o miękkim włosiu.

 

4 Rękawiczki

Powinny ich używać zarówno panie jak i panowie. Założenie rękawic chroni naszą skórę przed kontaktem z detergentem, który może wysuszyć dłonie lub, co gorsza spowodować reakcję alergiczną

 

5 Dodatkowe przybory czyszczące

Przy generalnych porządkach przydać może się także szczotka do mycia szyb, plastikowe wiaderko, trzepaczka, ręczniki papierowe, wata do czyszczenia powierzchni delikatnych. Składana drabinka pomoże ci się wszędzie wspiąć bez wykonywania niebezpiecznej ekwilibrystyki.

 

6 Oczywiście środki czystości

Wiele powierzchni możesz wyczyścić przy użyciu preparatów wielofunkcyjnych o szerokiej gamie zastosowania. Lecz dla uzyskania wysokiej skuteczności zalecamy wybranie środków odpowiednich dla każdej z powierzchni i przygotowanie się na jednorazowe większe zakupy skutecznych i wydajnych środków z których będziecie się cieszyć długi czas.


Świąteczne przygotowania

W codziennym natłoku obowiązków, pracy i różnych innych zajęć, sprzątanie przedświąteczne odkładamy zwykle na koniec. Tym bardziej przytłacza nas perspektywa sprzątania w ostatnim momencie bez przygotowanego planu. W poniższym materiale pokażemy Wam, jak zmierzyć się z porządkami

Bez kurzu na długo

Kurzu pozbędziemy się skutecznie i na długo, gdy na wyczyszczoną wcześniej powierzchnię naniesiemy cienką warstwę BASE Brilant Effect i wypolerujemy. Dzięki temu zabiegowi przez dłuższy czas będziemy mieli spokój z osiadającym kurzem.

Mycie okien na błysk

Mycie okien to znienawidzona czynność. Jest nieprzyjemna, zabiera dużo czasu i często, mimo dokładnego szorowania i mycia, na oknach pozostają smugi i zacieki. Możemy sobie jednak ułatwić to zadanie.

W walce z trudno dostępnymi miejscami

Dokładne czyszczenie wszystkich zakamarków to czynność, na którą często porywamy się w okresie przedświątecznym.  Do tego celu warto wykorzystać stare szczoteczki do zębów, które świetnie sprawdzą się w walce z brudem w trudno dostępnych miejscach.

Nieskazitelna zastawa

Na wielkanocnym śniadaniu chcemy zachwycić gości pięknym stołem. Warto zatem wyczyścić nasze sztućce z przebarwień powstałych podczas codziennego użytkowania. Wystarczy wykorzystać środki Qemia o których już wspominaliśmy. Osadu pozbędziemy się łatwo i bez potrzeby wielokrotnego mycia.

Jak widzicie, podczas świątecznych porządków możemy przeżyć bezboleśnie. Z pewnością zaoszczędzimy sporo  czasu. Dzięki tym sposobom nie musimy obawiać się sprzątania w ostatniej chwili – będzie ono szybkie i skuteczne.

Zostaje nam tylko życzyć Wam udanych przygotowań oraz, co najważniejsze, wypoczynku i radosnych świąt wielkanocnych czy Bożego Narodzenia.

Zespół Qemia.